Wederom protesten in New York

De 3.000 demonstranten gingen de straat op om hun ongenoegen te uiten over het besluit om de agent die betrokken was bij de fatale arrestatie van Eric Garner niet te vervolgen. Het is de tweede dag op rij dat men de straat op ging, schrijft het ANP.

De demonstranten scandeerden leuzen als: ‘Zwarte Levens zijn van betekenis’ en droegen borden met daarop teksten zoals: ‘De jury is bedrog’. Ook werden er borden omhooggehouden met de tekst ‘Ik krijg geen lucht’, verwijzend naar de laatste woorden die Garner sprak toen hij in wurggreep werd gehouden door de agent.

De politie heeft extra mankracht in moeten zetten om de protesten rustig te laten verlopen. De hermandad verwijt burgemeester De Blasio dat hij het korps niet genoeg steunt. Hij zou aan de kant staan van de demonstranten en daarmee het politiekorps teniet doen.