Teringwijf kost 150 euro

Tijdens een debat in juni noemde de dame haar collega een «gemeen leugenachtig rotwijf», ‘klerewijf’, ‘kutwijf’, ‘teringwijf’ en «leugenachtig wijf». De aanleiding voor de onaardige benamingen zou een ruzie over een griffier geweest zijn. Terwijl ze kwaad wegliep uit het debat, kotste Verschuur nog even deze beledigingen de zaal in.

Dat mag niet, vond de politierechter in Den Haag volgens het ANP. Tijdens een debat is men in een publieke functie, en dan behoort men zich te gedragen.

Overigens zou Verschuur ook «ik kan je wel vermoorden» hebben geblaat, maar hiervoor werd ze vandaag niet veroordeeld. Dit komt doordat er maar n getuige is die deze woorden heeft opgevangen en het bovendien niet eens echt een bedreiging was, aldus de rechter. Deze woorden zouden meer een ‘gevoel’ uitdrukken.