‘Sancties kosten Rusland 40 mrd per jaar’

Mesjkov baseert zich volgens het ANP op cijfers van de Europese Unie zelf. «Ik heb van onze kant nog geen cijfers gezien, maar die zullen vergelijkbaar zijn». De onderminister zei daarbij dat de EU met de sancties in eigen voet schiet, omdat ze geld en banen kosten. De Russen meldden onlangs nog dat de kosten 32 miljard euro bedroegen.

«De sancties zullen in dit geval de Europese economie meer schaden dan de Russische», zei Mesjkov. De strafmaatregel is namelijk vooral van toepassing op producten die door de EU naar Rusland worden gexporteerd, redeneert de onderminister.

Mesjkov liet weten dat als de Unie besluit de sancties op te heffen, de Russen hetzelfde zullen doen met de tegensancties. «Het enige wat wij van onze Europese partners verwachten, is dat zij stoppen met het opleggen van meer zinloze sancties en overgaan op opheffing van sancties en zwarte lijsten», zei Mesjkov.