Oudste graveringen OOIT ontdekt

De wetenschappers bestudeerden honderden fossiele schelpen uit Java en kwamen tot de conclusie dat de patronen hierop werden getekend door mensachtigen.

«Tot nu toe werd aangenomen dat het maken van dit soort graveringen voorbehouden was aan de moderne mens (Homo sapiens) in Afrika, vanaf zo’n 100.000 jaar geleden», stelt Jos Joordens van de Faculteit Archeologie. Maar uit het onderzoek is gebleken dat de Homo erectus op Java dit reeds 430.000 tot 540.000 jaar terug deed.

Ook zouden deze mensachtigen al gereedschap hebben gebruikt: zij maakten de schelpen van zoetwatermosselen open met haaientanden, schrijft het ANP. Dit zou betekenen dat zij kennis hadden van de anatomie van schelpdieren. Van de schelpen werden weer werktuigen gemaakt.