Hof wil info fotorolletje Srebrenica

Dat heeft het gerechtshof in Arnhem vandaag bepaald in een tussenarrest, zo meldt het ANP. De foto’s waren gemaakt door een Nederlandse militair. De informatie speelt een rol in de procedure tegen voormalig Dutchbatcommandant Thom Karremans en twee toenmalige collega’s. Nabestaanden van slachtoffers vinden dat zij alsnog moeten worden vervolgd voor hun rol tijdens de val van Srebrenica.

Het hof heropent het onderzoek daarom in deze procedure. De betrokken rechters willen het proces verbaal hebben met de resultaten van het onderzoek naar het verdwenen rolletje. Ook willen de rechters inzage in persoonlijke gesprekken met de betrokken militairen na de val van de enclave.

Karremans moet zich verdedigen tegen beschuldigingen dat hij medeplichtig is aan moord, oorlogsmisdaden en volkerenmoord na de val van Srebrenica in 1995. Toen werden ondanks de aanwezigheid van de Nederlandse militairen van Dutchbat die onder zijn leiding stonden, duizenden moslimmannen vermoord door Bosnische Servirs.