G20-top is anti-Ruslandtop

De landen zeiden ook dat Rusland moet stoppen met haar acties om «Oost-Oekrane te destabiliseren» en dat ze alles zullen doen om «verantwoordelijken voor het neerhalen van MH17 voor het gerecht te brengen».

Het was voor het eerst in zeven jaar dat de Amerikaanse president Obama, de Japanse premier Abe en de Australische minister-president Abbott bijeen kwamen. Ook andere landen lieten zich kritisch uit over Rusland, meldt het ANP. Zo dreigden de Duitse bondskanselier Merkel en de Britse premier Cameron met nieuwe sancties.

Poetin vertrekt

De Russische president Poetin is dan ook erg ontevreden over het verloop van de G20-top en heeft de bijeenkomst vroegtijdig verlaten. Hij hekelde de druk die op hem ligt vanwege Oekrane en zei geen toenadering te zien vanuit het Westen. Volgens Poetin brengt het Oekranegeschil «alle kanten schade toe».

Ondertussen heeft Rusland opnieuw een hulpkonvooi naar het conflictgebied in Oekrane gestuurd, zonder toestemming vanuit Kiev. Het gaat om ruim vijftig trucks die zo’n 450 ton aan hulpgoederen vervoeren. Het is het zevende hulpkonvooi sinds april. Oekrane ziet de ‘hulp’ als een inbreuk op hun soevereiniteit, het Westen vreest dat er wapens mee worden vervoerd voor de separatisten.