EU gaat piraten nog twee jaar slopen

De missie is tot nu toe een succes, zo vinden de slimme koppen van de Europese Unie. Volgens de EU is het businessmodel van de piraten beschadigd, maar nog niet volledig lamgelegd. Momenteel patrouilleren vier tot vijf schepen en twee vliegtuigen langs de Afrikaanse kust. Daarbij zijn zo’n negenhonderd militairen betrokken.

Nederland

Vorige week werd al bekend dat Nederland in elk geval tot eind 2015 doorgaat met de antipiraterijmissie van de EU. Daarbij komt er meer aandacht voor het vasteland van Somali, omdat daar de oorzaak ligt van de piraterij, zei minister Bert Koenders (Buitenlandse Zaken) toen.

De Nederlandse marine neemt sinds eind 2008 deel aan Atalanta van de EU en sinds 2010 aan de NAVO-missie Ocean Shield, die ook als doel heeft de piraterij bij de hoorn van Afrika te bestrijden. Nederland stopt met de NAVO-missie.