Erdogan: ‘Islam niet inferieur’
De islamist instrueerde daarom onderwijskoepels in zijn land om die glansrijke ontdekkingen en artistieke creaties meer te belichten dan dat nu gebeurt. «Objectieve geschiedschrijving zal de contributie van de oosterse wereld, het Midden-Oosten en de islam aantonen», zei de politicus. «Ik accepteer niet dat onze beschaving inferieur is aan andere culturen.»
Volgens dagblad Hrriyet deed Erdogan zijn uitspraken op een religieuze school in Ankara.
De premier haalde tijdens dezelfde speech uit naar columnisten die zijn recente claims over de ontdekking van Amerika bespot hadden. Moslims bezochten het continent reeds driehonderd jaar vr Columbus, meent Erdogan. Volgens hem lijden zijn critici aan een «gebrek aan vertrouwen in hun voorouders en in zichzelf».
@PaulaSlier_RT here something to think about it? Erdogan and history of Discovery of America’s pic.twitter.com/EeZC9398Ys
— Hadi Elis (@hadi_elis) 18 november 2014