Erdogan: ‘Buitenland HAAT moslims’
«Alleen wijzelf kunnen onze problemen oplossen», aldus de islamitische politicus gisteren tijdens een lezing in Istanboel voor de Organisatie van Economische Islamitische Samenwerking (COMCEC). «Ik spreek openlijk: buitenlanders zijn dol op olie, goud, diamanten en de goedkope arbeidskrachten van de islamitische wereld. Ze houden van de conflicten in het Midden-Oosten, maar niet van ons.»
«Ze zien eruit als vrienden, maar willen ons dood hebben, ze genieten ervan om onze kinderen te zien sterven. Hoe lang zullen we dat nog accepteren?» De Osmaanse leider riep daarom op tot eenheid en solidariteit tussen moslims, schrijft dagblad Hrriyet. De politicus wees tijdens zijn speech ook op het lijden van de Palestijnen en de bloedbaden in Syri en Irak.
Ego complex & ‘de geschiedenis van de beschaving’
Mensen die hem bekritiseerden over zijn stelling dat moslims en niet Columbus Amerika ontdekten, lijden volgens hem aan een ego complex. De president herhaalde zijn bewering en stelde dat die «op wetenschappelijk onderzoek is gebaseerd».
Kritiek zou erop gericht zijn «te verhinderen dat islamieten zaken in twijfel trekken». Erdogan: «Het verontrust westerlingen dat wij ze aan bepaalde feiten herinnerd hebben: aan de geschiedenis van de beschaving, wetenschap, politiek en oorlog.»